Forumul Renașterea Stupăritului
Iernarea coloniilor standard - Printable Version

+- Forumul Renașterea Stupăritului (https://renastereastuparitului.com/forum)
+-- Forum: Sistemul Maximus (https://renastereastuparitului.com/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Sectiune video (https://renastereastuparitului.com/forum/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Thread: Iernarea coloniilor standard (/showthread.php?tid=33)



Iernarea coloniilor standard - Maximus - 10-01-2013

Am primit multe mesaje in care se specifica dorinta de a vedea cum arata coloniile standard toamna, practic ce inseamna ele.



In acestr sens am facut cateva filmulete , care, sper eu, sunt destul de sugestive. In afara de o singura colonie, nu am avut timp sa extrag al 3 lea cat cu miere, de aceea le-am lasat asa pana la primavara.



Despre iernare prea multe nu sunt de spus, folie si capac....si liniste. La primavara iar nu vom avea nimic de facut....ele sunt deja configurate, au atins starea de echilibru.



[url="http://www.renastereastuparitului.com/iernare/"]http://www.renastere...ui.com/iernare/[/url]


Iernarea coloniilor standard - Maximus - 10-21-2013

Ce inseamna colonie standard:



[media]http://youtu.be/UxtPmM_BRTw[/media]