05-07-2012, 06:18 PM
Salut Ciprian! Tu vrei sa spui ca la aceasta data ,acolo unde esti,la 1200 m altitudine,doar corpul de sus e ful de albine?Intreb pt ca la noi in zona Olteniei deja cuibul e consolidat si cu corpul 3 pus,e adevarat ca nu la toti.Prima rama care s-a vazut a fost construita anul trecut,nu?Pun si eu foto cu colonii din mai 2011+ colonii mai 2012.
