Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miere de zmeura
#4
Salutare tuturor,



Sunt într-o dilema si poate cei care cunosc muntele ma ajuta sa iau decizia cea buna;

am albinele (familii si roiuri) inca in padurea de tei, desi cantarul se mentine constant de cateva zile; as vrea sa le duc la munte - Stana de Vale (cca 1200 m alt., zmeurul pe terminate, pad. de conifere si putin fag, multe plantatii), dar nu stiu daca sa duc si roiurile; avand in vedere climatul montan (temperatura, perioade cu precipitatii) se pot dezvolta acestea cum trebuie? se mai are in vedere si posibila aparitie a culesului de mana.

varianta a 2-a pentru roiuri ar fi intoarcerea pe vatra, zona de deal cu faneata si culturi.



va multumesc anticipat
Reply


Messages In This Thread
Miere de zmeura - by Oblio - 06-27-2012, 05:58 PM
Miere de zmeura - by samuel - 07-03-2012, 06:34 AM
Miere de zmeura - by Maximus - 07-03-2012, 06:48 AM
Miere de zmeura - by Ola Ioan - 07-07-2012, 09:13 PM
Miere de zmeura - by dogvet - 07-08-2012, 06:03 AM
Miere de zmeura - by Maximus - 07-08-2012, 10:15 AM
Miere de zmeura - by Maximus - 06-28-2012, 05:17 AM
Miere de zmeura - by Oblio - 06-28-2012, 04:58 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)