Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miere de zmeura
#8
Am plantat si eu intr-un an facelia. Fara ierbicidare.



A iesit cam dupa o luna- o luna si jumatate, pe un fond de vreme primavaratica rece. Chiar daca au fost si ceva buruieni prin ea, totul a fost foarte bine. A rasarit si al doilea an, e drept nu asa de deasa ca in primul.



Cred ca plantata pe suprafete mari este foarte buna, are dezavantajul necesitatii plantarii in fiecare an. Ma gandesc la un amestec facelia- trifoi.



A, si era facelia cu par, fara par nu am gasit... <img src='http://www.renastereastuparitului.com/forum/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/smile.png' class='bbc_emoticon' alt='Smile' />
Reply


Messages In This Thread
Miere de zmeura - by Oblio - 06-27-2012, 05:58 PM
Miere de zmeura - by samuel - 07-03-2012, 06:34 AM
Miere de zmeura - by Maximus - 07-03-2012, 06:48 AM
Miere de zmeura - by Ola Ioan - 07-07-2012, 09:13 PM
Miere de zmeura - by dogvet - 07-08-2012, 06:03 AM
Miere de zmeura - by Maximus - 07-08-2012, 10:15 AM
Miere de zmeura - by Maximus - 06-28-2012, 05:17 AM
Miere de zmeura - by Oblio - 06-28-2012, 04:58 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)