07-08-2012, 10:15 AM
Am plantat si eu intr-un an facelia. Fara ierbicidare.
A iesit cam dupa o luna- o luna si jumatate, pe un fond de vreme primavaratica rece. Chiar daca au fost si ceva buruieni prin ea, totul a fost foarte bine. A rasarit si al doilea an, e drept nu asa de deasa ca in primul.
Cred ca plantata pe suprafete mari este foarte buna, are dezavantajul necesitatii plantarii in fiecare an. Ma gandesc la un amestec facelia- trifoi.
A, si era facelia cu par, fara par nu am gasit... <img src='http://www.renastereastuparitului.com/forum/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/smile.png' class='bbc_emoticon' alt='
' />
A iesit cam dupa o luna- o luna si jumatate, pe un fond de vreme primavaratica rece. Chiar daca au fost si ceva buruieni prin ea, totul a fost foarte bine. A rasarit si al doilea an, e drept nu asa de deasa ca in primul.
Cred ca plantata pe suprafete mari este foarte buna, are dezavantajul necesitatii plantarii in fiecare an. Ma gandesc la un amestec facelia- trifoi.
A, si era facelia cu par, fara par nu am gasit... <img src='http://www.renastereastuparitului.com/forum/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/smile.png' class='bbc_emoticon' alt='
' />

