Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Extragerea mierii de primavara 2016
#4
Nu am salcam decat foarte putin, cativa pomi, nesemnificativ. Mierea este de pomi fructiferi.

Nu roiesc decat foarte rar, si de regula cand au peste 4 corpuri si este cules excesiv in a doua parte a verii. Nu au blocat, nu au necesitat spatiu pana la acel moment. De ce, cand, cum, sunt intrebari la care vei gasi usor raspuns dupa cativa ani de experienta in sistem. A stii sa mentii o colonie in limitele naturale in anumite momente cheie reprezinta un nivel pe care nu ai cum sa-l ai ca incepator.

In fine , dupa aceea le-am dezvoltat cu metoda in T.
Reply


Messages In This Thread
Extragerea mierii de primavara 2016 - by Maximus - 06-24-2016, 09:32 PM
Extragerea mierii de primavara 2016 - by Ola Ioan - 06-25-2016, 09:11 AM
Extragerea mierii de primavara 2016 - by sebi - 06-27-2016, 07:10 PM
Extragerea mierii de primavara 2016 - by admin - 12-13-2017, 04:53 PM
Extragerea mierii de primavara 2016 - by Maximus - 07-01-2016, 02:49 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)