07-01-2016, 02:49 PM
Nu am salcam decat foarte putin, cativa pomi, nesemnificativ. Mierea este de pomi fructiferi.
Nu roiesc decat foarte rar, si de regula cand au peste 4 corpuri si este cules excesiv in a doua parte a verii. Nu au blocat, nu au necesitat spatiu pana la acel moment. De ce, cand, cum, sunt intrebari la care vei gasi usor raspuns dupa cativa ani de experienta in sistem. A stii sa mentii o colonie in limitele naturale in anumite momente cheie reprezinta un nivel pe care nu ai cum sa-l ai ca incepator.
In fine , dupa aceea le-am dezvoltat cu metoda in T.
Nu roiesc decat foarte rar, si de regula cand au peste 4 corpuri si este cules excesiv in a doua parte a verii. Nu au blocat, nu au necesitat spatiu pana la acel moment. De ce, cand, cum, sunt intrebari la care vei gasi usor raspuns dupa cativa ani de experienta in sistem. A stii sa mentii o colonie in limitele naturale in anumite momente cheie reprezinta un nivel pe care nu ai cum sa-l ai ca incepator.
In fine , dupa aceea le-am dezvoltat cu metoda in T.

