10-07-2012, 07:33 PM
salutări tuturor,
numele meu este Badea Alin, sunt din Tg-Jiu, profesor de geografie, iar stupina la 40 km. mai la sud, în localitatea Plopșoru. Încă nu am familii de albine în sistem Maximus, însă studiez acest sistem de peste un an și mi-a atras atenția încă din perioada când Ciprian era activ pe alte forumuri. Am citit de mai multe ori ambele lucrări ce-i aparțin lui Ciprian și am avut plăcerea să stau la discuții, la târgul apicol de la Vâlcea.
De ce mă îndrept către acest sistem? Pentru că am dorința să mă aliniez unui sistem care se apropie cel mai mult de mediul natural dar care poate aduce și beneficii economice. Încă din acest an am început să folosesc rame fără foiță și vreau să trec pe rame de 32 mm.
În încheierea prezentării mele îmi exprim dorința de a mă ajuta cu informații toți cei care ați implementat acest sistem, pentru început mi-ar fi de folos un kit de stup maximus pentru al arăta tâmplarului.
O seară plăcută!!!
numele meu este Badea Alin, sunt din Tg-Jiu, profesor de geografie, iar stupina la 40 km. mai la sud, în localitatea Plopșoru. Încă nu am familii de albine în sistem Maximus, însă studiez acest sistem de peste un an și mi-a atras atenția încă din perioada când Ciprian era activ pe alte forumuri. Am citit de mai multe ori ambele lucrări ce-i aparțin lui Ciprian și am avut plăcerea să stau la discuții, la târgul apicol de la Vâlcea.
De ce mă îndrept către acest sistem? Pentru că am dorința să mă aliniez unui sistem care se apropie cel mai mult de mediul natural dar care poate aduce și beneficii economice. Încă din acest an am început să folosesc rame fără foiță și vreau să trec pe rame de 32 mm.
În încheierea prezentării mele îmi exprim dorința de a mă ajuta cu informații toți cei care ați implementat acest sistem, pentru început mi-ar fi de folos un kit de stup maximus pentru al arăta tâmplarului.
O seară plăcută!!!

